Berat Kandili Uzun Dua

By | February 8, 2022

Berat Kandili Uzun Dua. Berat kandili, 25 şubat'ta başlayan üç ayların ikincisi şaban ayının 15'inci gecesine denk geliyor. Berat kandi̇li̇ akşam namazi sonrasi kilinacak namaz ve okunacak dua !

En güzel KANDİL MESAJLARI ile yanına gidemediğiniz
En güzel KANDİL MESAJLARI ile yanına gidemediğiniz from www.sabah.com.tr

» gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Hayırlı uzun ömürlü kullarından olmamı vesile eylemen için okuyorum kabul eyle. Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senden yine sana ilticâ ediyorum.

Berat , Arapça’da Temize Çıkma Anlamına Gelir.

Müslümanlar peygamberimizin berat kandili duası için yoğun bir araştırma içerisine girdiler. Peki af ve mağfiretin sağanak sağanak yağacağı bu mübarek gecede yani berat kandili’nde nasıl dua etmeliyiz? “bir zorluktan kurtulmak ve beri olmak” demektir.

İslam Inancına Göre Berat, Günahlardan Arınma, Temize Çıkma, Ilahi Af Ve.

En güzel anlamlı berat kandili mesajlarını kısa ve uzun olarak sevdiklerinizi mutlu etmek için bu özel günde yollayabilirsiniz. Berat kandili'nin faziletleri nedir, berat kandili'nde hangi dua okunur, peygamber efendimiz berat kandili'nde bir duayı çok okurdu, kandil gecesi okunan o dualar ve kandil namazını. 2020 yılı berat kandili 7 nisan salı 2020 tarihine denk gelmektedir.

Muhammed (S.a.v) Berat Kandil Duası Müslümanlar Için En Önemli Günlerin Başında Gelen Berat Kandilinde Yapılan Ibadetlerin Yanı Sıra Dualarla Da.

Beratımız ver allah’ım ol habibin haber verdi. Hazreti muhammed (s.a.v) berat kandili'nde şöyle dua ederdi; Birlik, beraberlik ve huzur getirmesini diler, ülkemizin ve sizin mübarek berat kandili’ni kutlarım.

Hazreti Muhammed Berat Kandili’nde Şöyle Dua Ederdi;

Beratımız ver allah’ım uzun yıllar ömür sürdük. Diyanet i̇şleri başkanlığı 2021 dini günler takvimine göre berat kandili 27 mart tarihinde idrak edilecek. Peygamber efendimiz berat gecesinde, allahümmerzuknâ kalben takıyyen mineşşirki beriyyen lâ kâfiren ve la şakiyyâ duasını çok okurdu.

Bu Uzun Kandil Namazın Yanı.

Kelb kabilesinin koyunlarının tüyleri sayısınca günahkarın affedileceği bu mukaddes berat gecesinde bizleri de. Dualarımızın rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile bu mübarak kandil gecesinde dualarda. Mahmud sami ramazanoğlu hazretleri, dualar ve zikirler isimli kitabında berat gecesi yapılacak duayı şöyle tarif etmişlerdir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *