Miraç Kandili Süt Içmek

By | February 6, 2022

Miraç Kandili Süt Içmek. İsra suresi 1.ayet mealiyle bitirmek istiyorum. “semaya yükseltildiğim miraç gecesinde bana bütün cennet katları arz olundu.

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun Çiftlik Dergisi Çiftlik
Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun Çiftlik Dergisi Çiftlik from www.ciftlikdergisi.com.tr

Muhammed (s.a.v)’in allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen miraç kandili, tüm türkiye’de olduğu gibi elazığ’da da dualarla idrak edildi. Selamün aleyküm, dün akşam miraç kandili vesilesiyle camiye küçükçekmece müftüsü gelmişti. Peki, miraç kandili gününde süt içmek ne anlama gelmektedir?

Bu Gecenin Esrarından,Rahmet Ve Bereketinden Istifade Etmek Için Yapılacak Bazı Ibadet Ve Zikirler Varrdır.ancak Bu Geceyi Oruç Ile Karşılamak Çok Faziletlidir.

Bu mübarek gece ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de süt içmek oldu. Süt içmek ve süte dua etmek sadece miraç kandiline özel bir durum olmamakla beraber müslümanlar neden bu gece süt içileceğini, süt içerken hangi duaların okunması gerektiğini merak ediyor. Müslümanlar arasında önemli bir yere sahip olan kandil gecelerinden biri de miraç kandilidir.

Bu Sebeple, Miraç Kandili Gecesi Süte Okunacak Dualar Neler Diyanet? Başlığı Merak Konusu Oldu.

Elazığ belediyesi miraç kandili nedeniyle, merkez camilerde vatandaşlara süt, kandil simidi ve lokum ikramında bulundu. Müslümanlar için çok önemli bir gece olan miraç gecesini dolu dolu geçirmeliyiz. Miraç kandili 3 mayıs salı gecesi kutlanacak.

Bu Gece Saat 3 De Sut Icilecektir Bir Kabin Veya Bardagin Icine Sut Koyup 1 Yasin 3.Fatiha 3.Amenarrasülü 21 Tahiyyat Okunup Şifa Niyetine Keskin Zeka Ve Her Hastaligimiz Icin Icilecektir.

Tam da senin sorduğun esra nedir nerden gelir diye açıklamalarda bulundu. Mübarek üç aylar içerisinde yer. Miraç kandili'nde süt içmenin anlamı, şu şekilde açıklanmaktadır:

Peki, Miraç Gecesi Süt Içmek.

Selamün aleyküm, dün akşam miraç kandili vesilesiyle camiye küçükçekmece müftüsü gelmişti. Bursa'da 126 yıl önce başlatılan gelenek kapsamında, miraç kandil i dolayısıyla hoca muslihiddin (mahkeme) camisi'nde miraciye okutuldu ve süt dağıtıldı. Miraç kandili gününde süt içmenin anlamı hadislerde karşımıza çıkmaktadır.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Düzenlenen Etkinlikte Şehzadeler Belediyesi, Miraç Kandili Dolayısıyla Vatandaşlara 2 Bin Kandil Simidi Ve 500 Kişilik Süt Ikramında Bulundu.

Bu kandilin bütün i̇slâm alemi için, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını, gönüllerimizi ve kalplerimizi aydınlatmasını yüce allah'tan dilerim. Sütü tercih etmekle sen de fıtrata yöneltildin, ümmetin de fıtrata yöneltildi. Etkinlik süresince vatandaşlara süt ikram ederek kandillerini kutlayan i̇l müdürü sırrı yılmaz’a, i̇l müdür yardımcıları, şube müdürleri ve teknik personeller eşlik etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *