Miraç Kandili Vaazı

By | February 26, 2022

Miraç Kandili Vaazı. Miraç kandili (vaaz) soma'da hakka yürüyen 301 kardeşimizin acısının yüreklerimizi dağladığı bir zaman diliminde bulunuyoruz. Miraç kandili vaazına başlamadan önce bizi bu güne getiren ve bizleri hem kendisiyle hemde peygamberiyle muhatap eden allaha hamdu senalar olsun diyerek miraç kandili sohbeti gönüllerde huzur ve imanın genişlemesini yüce allah’tan niyaz ederim.

Of’ta Miraç Kandili coşkusu
Of’ta Miraç Kandili coşkusu from www.ofhavadis.com

Adem’le karşılaşma2.4 ümmetin çokluğu2.5 ümmü hani’nin endişesi2.5.1 i̇nkarcıların tavrı2.5.2 “sıddık”. Mirac olayı hicretten bir yıl ya da onyedi ay önce receb ayının yirmi yedinci gecesi gerçekleşir. Sözlükte gece yürüyüşü, geceleyin yaya veya binekli olarak yapılan yürüyüş anlamına gelen isra , ıstılahta;

* Miraç Kandili Aydınlığını Fırsat Bilerek Çeşitli Sebeplerle Lekelenen Kalplerimizi Önce Tevbe Ve Istiğfar Ile Temizleyelim.

Öncelikle vaazımıza başlarken aramızdan ayrılan kardeşlerimiz için yüce rabbimizden merhamet, mağfiret diliyoruz. Rabbimizin rızasına uygun bir şekilde bu geceyi ihyâ etmeyi cenâbı allah’tan temennî ediyorum. Peygamber (s.a.s)' in göğe yükselerek allah'ın huzuruna kabul edilmesi olayı.

Miraç Kandili Vaazı Için Teşekkür Ederim.

Mi̇raç kandi̇li̇ (i̇sra ve mi̇rac) mi̇raç kandi̇li̇ (i̇sra ve mi̇rac) i̇sra: Miraç kandili vaaz miraç yolculuğu. Bu gece hak şefkatini indirdi.

Kavmi Tarafından Gönlü Kırılan Hz.

Miraç kandili vaazi̇çindekiler1 miraç kandili vaaz2 müşriklere i̇nen ayet2.1 miraç yolculuğu2.2 miraç yolculuğu başlıyor2.3 hz. Miraç kandili (vaaz) soma'da hakka yürüyen 301 kardeşimizin acısının yüreklerimizi dağladığı bir zaman diliminde bulunuyoruz. Bu nedenle bizi bu güne eriştiren allah azze ve celle'ye hamd.

Sözlükte Gece Yürüyüşü, Geceleyin Yaya Veya Binekli Olarak Yapılan Yürüyüş Anlamına Gelen Isra , Istılahta;

* bu mübarek gecede mü’minlerin miracı olan namazı bolca kılalım. Bu acılarla yeni bir miraç kandiline ulaşmış bulunmaktayız. Bu acılarla yeni bir miraç kandiline ulaşmış bulunmaktayız.

10 Nisan 2018 At 13:51.

Peygamber, rabbi tarafından âyetlerinin bir kısmını kendisine göstermek ve böylece daha metin olmasını sağlamak için, mucizevî bir yolculuğa çıkarıldı. Mi̇racin hedi̇yesi̇ namaz ve mi̇raç kandi̇li̇ mi̇racin hedi̇yesi̇ namaz ve mi̇raç kandi̇li̇ müftülüğümüz Mirac gecesi vaaz, mirac gecesi 2021, mirac mucizesi, miracda neler oldu, miracda yaşananlar peygamberimiz miracda neler gördü, mirac olayı nedir, mirac kand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *